En uygun fiyatlara, yurdunuza en güzel web sitesini yapalım.
Sitede ara
Google ile sitede ara
Google’da ara
Ana Sayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle Özel Üye Ol Yurdunu Ekle Facebook Grubuna Katıl Twitter Grubuna Katıl
  Ana Sayfa    Yurtlar     Özel Öğrenci Yurtları     Yurt Ara    Yurt Ekle    Şehir Rehberi    Mesaj Panosu   Galeri   Ödeme   İletişim  
Erkek Öğrenci Yurtları
Erkek öğrenci yurtları
Erkek öğrenci evleri ve pansiyonları
Kız Öğrenci Yurtları
Kız öğrenci yurtları
Kız öğrenci evleri ve pansiyonları
Üniversiteler
Üniversitelerin detaylı listesi
  Ana Sayfa
 
İllere Göre Yurtlar
Haritadan Yurtlar
Ücretsiz Yurt/Pansiyon Ekle
Özel Öğrenci Yurtları
Sanal Turu Olan Yurtlar
Yurt Rehberi
Üniversiteler
Kayıt İçin Gerekli Evraklar
Öğrenci Yurtları Yönetmeliği
Özel Yurt Mu, Ev Mi?
Yurt Seçimi İçin Tavsiyeler
 
  Özel Yurt mu, Ev mi?

Bu yazımızı üniversiteyi kazanıp, yer problemini aşmaya çalışan öğrenciler ve aileleri için yazıyoruz.
Üniversiteyi kazanan öğrenciler yurt ya da eve çıkmak arasında kalmaktadır.
Bu yazımızda yurtarama.com olarak size konuyla ilgili birkaç anabaşlık altında bilgiler verilecektir.

Zaman ve Rahatlık

Yurtta kalan öğrenciler, çamaşır, bulaşık, temizlik, yemek gibi meşgul edicilerle uğraşmadıklarından hem rahat etmekte hem de kendilerine bolca vakit ayırabilmektedir. Böylece; üniversitede okumanın gerçek amacı olan ders çalışma işlemini de rahatlıkla yapabilmektedirler.

Ayrıca yurtlarda ikamet eden kişiler öğrencilerdir. Dolayısıyla ortak bir çalışma ortamı oluşmaktadır. Oluşan bu ortam sayesinde rahatlıkla ders çalışılabilmekte ve sınavlara güzel bir şekilde hazırlanılabilmektedir.

İlave olarak yurtta kalındığı takdirde, evde olduğu gibi yaşamı arkadaşa göre düzenleme gibi bir durumda söz konusu olmamaktadır.

Güvenlik

Bir öğrenci için başka bir şehirde yaşamayla ilgili en büyük sorun güvenliktir. Tek başına ya da birkaç kişiyle kalınan bir ortamdaki güvenlik düzeyiyle, birçok kişinin beraberce kaldığı yurtlardaki güvenlik seviyesi elbette birbirinden farklıdır. Ayrıca yurtlarda güvenlik kamerası, güvenlik görevlisi gibi özel unsurlar bulunmaktadır. Özellikle kız çocukları için evde kalmak tehlikelidir. Bu nedenle yurtlarda, üzerine sorumluluk verilmiş kişilerin gözetiminde olmak en mantıklı yol olarak gözükmektedir.

Ayrıca yurtlar belirli aralıklarla denetlenmektedir. Dolayısıyla can güvenliğini tehdit eden ve insani olmayan faktörlerde bu sayede bertaraf edilmektedir.

Maliyetler

Evde kalmakla, yurtta kalmak arasında maliyet açısından ciddi farklar vardır. Kira, faturalar, yemek masrafı vs. derken yurtlara ödenen paraların üstünde maliyetlerle karşılaşılmaktadır. Fakat yurt idareleri devamlı bu konuyla iştigal ettiklerinden, alımları topluca yaptıklarından ve anlaşmalı kuruluşlarla işlerini görmelerinden ötürü bu hizmetleri ucuza verebilmektedir.

Ayrıca öğrenciler yurtlarda kaldığında hiçbir şekilde eşya alımı, eşya yenileme ve tamir gibi masraflarla karşı karşıya kalmamaktadır.

Hijyen ve Temizlik

Evde kalan öğrenciler vakitsizlik ve temizlik yapmaya alışık olmamadan kaynaklı olarak bir süre sonra çoğunlukla temizliğe dikkat etmemekte, bundan ötürü de ciddi rahatsızlıklara yakalanabilmektedirler. Halbuki yurtlarda rutin olarak temizlik yapılmaktadır. Bu sayede öğrenciler daha hijyenik bir ortamda barınabilmektedir.

Yeni Yere Adaptasyon

Yeni gelinen şehre adaptasyon gerçekten zor ve uzun süren bir iştir. Öğrencilerin bu süreçten geçmeleri çok zor olmaktadır. Halbuki yurtlarda kurulu bir düzen vardır. Öğrenciye ise sadece okuluna gidip gelmek düşmektedir.

Bu yazı tarafımızdan özel olarak derlenmiştir. Lütfen kaynak göstermeden yazıdan alıntı yapmayınız.

 

 
 
 
Ana SayfaKız Öğrenci YurtlarıErkek Öğrenci YurtlarıKız Öğrenci Evleri/PansiyonlarıErkek Öğrenci Evleri/PansiyonlarıİletişimŞehir RehberleriHaberlerGaleriMesaj PanosuMesaj Ekle
 
alt çizgi
 
Proje Yazılımı, Proje Tasarımı, Yönetim, İçerik Editörlüğü, Grafik
Pro WEB İnternet ve Multimedya Hizmetleri
Sitenin Tüm Hakları Saklıdır | Kânuni Uyarı | Sakarya Kız Yurtları | Eskişehir apartlar | Muş yurtlar
 
DMCA.com Protection Status